Hlavní obsah
Bývalý ředitel ÚOOZ Robert Šlachta Foto: Jan Handrejch, Právo

Policie odložila Šlachtovu knihu vzpomínek, nic tajného v ní nenašla

Policie odložila prověřování knihy bývalého šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty, ve které po svém odchodu od policie vzpomínal na profesní kariéru. Policie se zabývala tím, zda nedošlo k úniku tajných informací. Podle rozhodnutí v knize nic natolik citlivého není.

Bývalý ředitel ÚOOZ Robert Šlachta Foto: Jan Handrejch, Právo
Policie odložila Šlachtovu knihu vzpomínek, nic tajného v ní nenašla

Prověřování se týkalo knihy Třicet let pod přísahou, kterou expolicista napsal s novinářem Josefem Klímou. Policisté se zabývali hlavně tím, zda v knize nejsou zveřejněny informace, na které se vztahuje i po skončení služebního poměru povinnost mlčet.

O rozhodnutí případ odložit informovala v pátek Česká televize (ČT). „Můžeme sdělit, že ve věci nebyly shledány důvody pro zahájení úkonů trestního řízení,“ sdělil v pátek ČT mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.

Informaci o prověřování knihy potvrdil již dříve ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na základě interpelace poslance Pavla Žáčka (ODS).

Šlachta odešel od policie kvůli reorganizaci, při které byl ÚOOZ sloučen s protikorupční policií do Národní centrály proti organizovanému zločinu. Poté nastoupil jako ředitel pátrací sekce Generálního ředitelství cel, kde ale loni v listopadu také skončil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků