Hlavní obsah
Policejní hlídka našla ženu mrtvou. Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policie obvinila muže z vraždy družky. Zraněná umírala celou noc

Kriminalisté obvinili třiatřicetiletého muže z Pacova na Pelhřimovsku z vraždy jeho o tři roky starší družky. V minulosti několikrát trestaný muž skončil ve vazbě. K činu se přiznal. Hrozí mu odnětí svobody na 15 až 20 let, nebo výjimečný trest. Novinářům to v pondělí řekl kriminalista Pavel Kubiš.

Policejní hlídka našla ženu mrtvou. Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policie obvinila muže z vraždy družky. Zraněná umírala celou noc

Vražda se stala pravděpodobně krátce po půlnoci v pátek 18. března. Policii uvědomila záchranka, kterou muž volal kvůli údajným zdravotním potížím partnerky. Policejní hlídka našla ženu už mrtvou. Měla řadu poranění, která vznikla násilným jednáním.

Podle vyšetřovatelů muž ženu opakovaně fyzicky napadl po předchozí hádce. Bil ji pěstí a kopal do hlavy, škrtil ji a dupal jí po hlavě a krku, což potvrdila i soudní pitva. „Brutální násilí mohlo trvat i několik desítek minut," uvedl Kubiš. Zraněnou ženu pak nechal až do rána bez pomoci ležet, poté zavolal záchranáře.

Čtyřikrát trestaný

Muž se podle Kubiše přiznal jako podezřelý i jako obviněný. Motivem jeho činu byly zřejmě neshody v osobních vztazích, kriminalisté zkoumají i případný vliv alkoholu a drog. Muž byl v minulosti čtyřikrát soudně trestán, většinou za majetkové trestné činy.

Letos jde o druhou vraždu na Vysočině. První se stala začátkem února v Havlíčkově Brodě. Z vraždy jednadvacetiletého muže byl obviněn jeho třiačtyřicetiletý kolega, kterému hrozí vězení na 15 až 20 let, případně i výjimečný trest.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků