Hlavní obsah
Kevin Dahlgren Foto: Novinky.cz s použitím Facebook a Právo

Policie má nový důkaz v kauze čtyřnásobné vraždy v Brně

Policisté mají v kauze Američana Kevina Dahlgrena, který je obviněn ze čtyřnásobné vraždy svých příbuzných v Brně, nový důkaz. Kriminalisté našli na krátkých kalhotách, které Dahlgrenovi zabavila FBI na letišti, krev prokazatelně patřící obětem květnové vraždy. S odkazem na spis amerického soudu to v pondělí uvedla Česká televize (ČT). Podezřelý je ve vazbě v USA.

Kevin Dahlgren Foto: Novinky.cz s použitím Facebook a Právo
Policie má nový důkaz v kauze čtyřnásobné vraždy v Brně

Podle spisu jde bezpochybně o krev jedné z obětí a s vysokou pravděpodobností o krev dalších dvou obětí. "Tato krev se přitom na tyto krátké kalhoty přinejmenším v případě 25 zkoumaných skvrn nemohla dostat pouze otěrem," cituje ČT žádost ministerstva spravedlnosti ČR.

V noci chodil ozbrojen nožem

Žádost o vydání podle ČT poprvé zveřejňuje úplné výslechy svědků. Z nich vyplývá, že rodina začínala být z Dahlgrenovy přítomnosti nervózní. Podle spisu totiž nerespektoval soukromí jejích členů a byl nespolehlivý. V noci, kdy ostatní spali, chodil po domě ozbrojen nožem. Právě nůž se stopami krve našli policisté na místě činu. Krev odhalili také na nohách barové židle. Útočník ale podle spisu použil víc zbraní a taky velkou sílu.

Ministerstvo spravedlnosti již americkému velvyslanectví předalo žádost o vydání Dahlgrena. Zda ho Spojené státy vydají, zatím není jasné. Své občany ke stíhání v zahraničí vydávají jen ojediněle. Dahlgrenovi hrozí v Česku výjimečný trest, tedy až doživotní pobyt za mřížemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků