Hlavní obsah
Policie uzavřela kvůli ozbrojenému muži část Brna okolo ulice Lidická. Foto: Petr Kozelka, Novinky

Policie kvůli páteční střelbě v Brně zadržela druhého muže

Prvního podezřelého policisté zadrželi už včera. V obou případech jde o cizince. ČTK to v sobotu řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Policisté případ řeší jako výtržnictví ve zkráceném přípravném řízení, trest by tedy mohl být vynesen v nejbližší době.

Policie uzavřela kvůli ozbrojenému muži část Brna okolo ulice Lidická. Foto: Petr Kozelka, Novinky
Policie kvůli páteční střelbě v Brně zadržela druhého muže

Policie v pátek odpoledne uzavřela část Lidické ulice po oznámení, že se tam pohybuje člověk se zbraní, ze které vystřelil. Později zadržela muže, který měl u sebe plynovou pistoli.

Druhým zadrženým je sedmatřicetiletý muž, který se pohyboval na místě v době incidentu. "Pro jeho silnou podnapilost jsme jej zatím nemohli vyslechnout a zjistit jakou roli v případu případně hraje," uvedl na policejním webu Malášek. Muž je nyní v policejní cele.

Opilý agresor

Už v pátek kolem 18:00 policie uvedla, že poblíž místa činu zadržela jednatřicetiletého muže, který měl u sebe plynovou pistoli i s náboji.

„V pátek v podvečer zadrženého muže, který byl agresivní a nadýchal přes tři promile, vyslechneme rovněž po jeho vystřízlivění," uvedl v sobotu Malášek. Doplnil, že v obou případech jde o cizince, bude tedy nutný překladatel. Jaké národnosti muži jsou, nesdělil.

Policie dostala v pátek po 13:00 oznámení, že se v Lidické ulici ve dvoře jednoho z domů pohybuje člověk se střelnou zbraní. Policisté nechali část ulice uzavřít a odklonili tramvajovou dopravu, situaci na místě sledoval vrtulník.

Lidickou dočasně uzavřely policejní pásky, průchozí zůstal jen nedaleký lužánecký park. Na objízdných trasách nastaly dopravní problémy, velmi hustý provoz byl například v Bayerově ulici.

Prohlídka nic neobjevila

Kolem 16:00 policisté uvedli, že dokončili prohlídku objektu a uvnitř nenašli žádnou ozbrojenou osobu. "Střelba uvnitř objektu nebyla mířená na konkrétní osobu. Pracujeme i s informací, že střelba nebyla vedena z ostré střelné zbraně," uvedla policie na twitteru.

Ředitel brněnské policie Martin Kotlan posléze řekl, že policie hledá více mužů. "Ti muži tady v době příjezdu policejních hlídek, které okamžitě zajišťovaly objekt ze všech stran, nebyli. Nebyli v prostorách, které jsme prohlíželi zvenku ani uvnitř. Je to více než jeden muž. Shromažďujeme všechny podklady z okolí, svědecké výpovědi, kamerové záznamy a podobně, abychom je mohli vypátrat," uvedl Kotlan.

"Nepředpokládáme žádné ohrožení veřejnosti. Mohla to být hloupost, klukovina. Ale i na takové věci jsme povinni reagovat," řekl také ředitel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků