Hlavní obsah
 

Policie hledá svědky požáru kostela sv. Michaela

Pražská policie hledá svědky středečního požáru kostela sv. Michaela v zahradě Kinských v Praze. Zájem má o fotografie i videa z okolí těsně před požárem. Příčinu požáru stále vyšetřuje.

 
Policie hledá svědky požáru kostela sv. Michaela

„Žádáme případné svědky, kteří se pohybovali v okolí kostela těsně před požárem a mají informace, fotky či videozáznamy, které by výraznou měrou přispěly k objasnění příčin požáru, aby kontaktovali linku tísňového volání 158,“ uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

Ve čtvrtek hasiči uvedli, že za požárem zřejmě stojí technická závada nebo lidská chyba. V kostele nebyla elektroinstalace, byla tam  však mobilní elektrocentrála. Škoda zatím vyčíslena nebyla.

Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky se protipožární předpisy vztahují na rok, kdy byl kostel postaven. „Ve chvíli, kdy není rekonstrukce, tak to takhle zůstává,“ dodal s tím, že právě proto hasiči doporučují ochranu památek zrevidovat.

Na obnovu poničeného kostela chystá magistrát veřejnou sbírku. Kostel sv. Michaela byl dřevěný pravoslavný chrám postavený v druhé polovině 17. století na Ukrajině. V první polovině 20. století byl rozebrán a převezen do zahrady Kinských a stal se součástí sbírek Národopisného muzea.

Plameny zničily kostel ze 17. století.

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků