Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Policie hledá svědky hromadné bitky na Přerovsku, při které se střílelo

Policie žádá svědky hromadné bitky v Kojetíně na Přerovsku o fotografie a videa z incidentu. Minulý pátek se tam střetly dvě skupiny místních. Vyzbrojeni byli teleskopickými obušky, sekerou nebo plynovou pistolí.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Policie hledá svědky hromadné bitky na Přerovsku, při které se střílelo

Policisté incident vyšetřují pro podezření ze tří trestných činů, dosud nebyl nikdo obviněn, řekla mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Rvačka se odehrála v pátek 7. června v Kojetíně na Masarykově náměstí od 20:30 do 20:50. "Na případu a jeho řádném objasnění policisté pracují. Vzhledem k tomu, že potřebujeme získat co nejvíce informací a materiálu k útoku, který se v Kojetíně odehrál, obracíme se s žádostí o pomoc na širokou veřejnost," uvedla mluvčí.

Policisté žádají případné svědky, kteří se nacházeli na místě incidentu a pořídili si záznam na mobilní telefon nebo fotografie události, aby je kriminalistům poskytli a zaslali. "Tyto pořízené záznamy nám mohou významně pomoci s rychlejším objasněním případu a usvědčením viníků," doplnila mluvčí.

Nahrávky lze poslat na adresu video158@email.cz, doplnila mluvčí.

Střelba z pistole

Policie již dříve uvedla, že skupina pěti mužů nejprve za pomoci kovových tyčí, sekery a teleskopického obušku poškodila vozidlo Škoda Octavia tím, že mu rozbila okna, urazila zpětná zrcátka, promáčkla dveře a rozbila přední a zadní světla.

Útočníci poté napadli třicetiletého muže, kterého nejméně dvakrát udeřili kovovou tyčí do hlavy a zblízka na něj dvakrát vystřelili z plynové pistole. Zranění utrpěl podle policie i další, o dva roky mladší muž. Agresivní skupina také slovně urážela a vyhrožovala obyvatelům jednoho z domů.

Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Na vozidle podle Zajícové vznikla škoda předběžně za 30 000 korun. Podle starosty Kojetína Leoše Ptáčka se do incidentu zapojily dvě skupiny romských obyvatel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků