Hlavní obsah

Policie hledá nebezpečnou schizofreničku, vysadila léky

Už pátý den policie pátrá po 21leté dívce z Karlových Varů, která trpí závažnou psychickou poruchou. Sabina Khalimbeková odešla ze svého bydliště ve Waldertově ulici minulou sobotu a od té době nedala o sobě žádnou zprávu.

Policie hledá nebezpečnou schizofreničku, vysadila léky

Mladá schizofrenička může být pro okolí nebezpečná, už tři měsíce totiž nebere léky, které jí mají nemoc tlumit.

„Pohřešovaná žena je střední postavy, má hnědé oči a černé dlouhé vlasy. Zvláštním znamením jsou dvě piercingové kuličky v pupíku. Na sobě měla modré džíny, sportovní stříbrné boty, modrý svetr a hnědou bundu s kapucí,“ popsal hledanou ženu policejní mluvčí Pavel Valenta.

Podle něho kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátraní a jakékoliv poznatky o jejím pohybu mohou lidé volat na linku 158 nebo přímo pátracímu týmu na číslo 974 336 351.

Schizofrenie často vede až k úplné ztrátě smyslu pro realitu a celkovému rozpadu osobnosti. Projevuje se halucinacemi a bludy. Lidé postiženi touto poruchou bývají přesvědčeni o tom, že jim někdo usiluje o život, anebo že se proti nim chystá spiknutí. Řídí se hlasy, které jim našeptávají, co mají dělat. Zpravidla je nabádají k sebevraždám nebo k ubližování druhým.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků