Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policie chce obžalovat deset lidí z krácení DPH u tabáku. Škoda 265 milionů

Policie navrhla obžalovat desítku lidí kvůli krácení daně z přidané hodnoty při obchodování s tabákovými výrobky. Podle kriminalistů způsobili státu škodu ve výši 265 milionů korun. V případě prokázání viny hrozí pachatelům až deset let vězení.

Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policie chce obžalovat deset lidí z krácení DPH u tabáku. Škoda 265 milionů

„Skupina deseti osob podle našich závěrů fiktivně deklarovala dodávání tabákových výrobků z České republiky do různých členských států Evropské unie – tedy mimo daňové území České republiky,“ popsal mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Ze zboží pořízeného v Česku pachatelé údajně uplatňovali nárok na odpočet DPH a žádali také osvobození od DPH z důvodu dodání zboží do jiného členského státu Unie. Ve skutečnosti však nedodávali tabákové výrobky do zahraničí, ale prodávali je bez DPH na českém území.

Při prověřování a následném vyšetřování spolupracovala policejní centrála s Finančním analytickým úřadem a Generálním finančním ředitelstvím. „Složitost trestní věci byla dána rozsahem vyšetřovacího spisu, který obsahuje celkem 130 šanonů,“ uvedl Ibehej.

Všech deset obviněných je stíháno na svobodě. Policie jim zajistila majetek v hodnotě zhruba 40 milionů korun. O podání obžaloby bude rozhodovat pražské vrchní státní zastupitelství.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků