Hlavní obsah
Policisté a hasiči pátrají u Vltavy po zmizelé Aničce. Foto: Petr Horník, Právo

Policie bude pátrat po Aničce ve Vltavě, hladina řeky se kvůli tomu sníží

Policie bude pátrat po devítileté Anně Janatkové, která v říjnu v Praze zmizela cestou ze školy, ve Vltavě. Požádala proto Povodí Vltavy, aby snížilo hladinu řeky. Policie zdůraznila, že nejde o "žhavou stopu", ale o standardní postup, uvedla v úterý mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Policisté a hasiči pátrají u Vltavy po zmizelé Aničce. Foto: Petr Horník, Právo
Policie bude pátrat po Aničce ve Vltavě, hladina řeky se kvůli tomu sníží

"Využíváme všech prostředků při pátrání po pohřešované," poznamenala mluvčí. Žádost podle ní policie na povodí adresovala již před několika týdny. Bylo prý na společnosti, kdy hladinu sníží. Stane se tak v příštích dvou dnech.

"Pozvolné snižování hladiny začne ve středu 8. prosince v podvečerních hodinách po skončení plavebního provozu a bude pokračovat až do ranních hodin následující dne, tedy 9. prosince," uvedla mluvčí Povodí Vltavy Michaela Pohůnková.

Snížení hladiny Vltavy už odpoledne avizovala organizace Ropid, která v Praze a okolí plánuje veřejnou dopravu, a to v souvislosti s přerušením plavby přívozů. Mluvčí Ropidu Filip Drápal uvedl, že hladina Vltavy se má snižovat kvůli sklopení jezu Klecánky.

Anna Janatková byla naposledy spatřena 13. října odpoledne při cestě ze školy v pražské Troji. Okolnosti dívčina zmizení jsou nejasné. Stovky policistů ji opakovaně hledaly v Troji i na dalších místech hlavního města a v jejím okolí. Po dívce pátral policejní poříční oddíl, který projížděl kolem trojského břehu Vltavy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků