Hlavní obsah
 

Policie bude opět hlídkovat v hybridu BMW i8, tentokrát na Plzeňsku

Policie opět testuje hybridní auto BMW i8, který dostala na půl roku nebo do najetí dvaceti tisíc kilometrů. Jezdit bude tentokrát v Plzeňském kraji. Nově má auto radar se záznamovým zařízením. Informovala o tom ve čtvrtek mluvčí policejního prezidia Iveta Skupien. Minulý rok testování stejného modelu poznamenala nehoda se zástupcem vedoucího hradního protokolu Vladimírem Krulišem.

 
Policie bude opět hlídkovat v hybridu BMW i8, tentokrát na Plzeňsku

Policie vozidlo zkoušela i v loňském roce. Po testu chce policie vozy s alternativním pohonem vyhodnotit. Policii poskytla hybridní vůz do dočasného užívání společnost BMW Group ČR. Policie ho má zapůjčený na šest měsíců nebo do ujetí 20 tisíc kilometrů, podle toho, co nastane dřív.

Nově zapůjčené auto BMW i8

Foto: BMW Group

Sportovní vůz BMW i8 Coupé kombinuje přeplňovaný zážehový tříválec pohánějící zadní kola a elektromotor pro pohon kol přední nápravy. Automobil má výkon 374 koní, z 0 na 100 kilometrů v hodině zrychlí za 4,4 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 250 kilometrů za hodinu. Vozidlo je schopné ujet až 55 km pouze na elektřinu.

Auto zkoušeli dvakrát

Policie vozidlo testovala už v loňském roce, kdy auto brázdilo silnice v Jihomoravském kraji. Zkoušku tohoto vozu poznamenala nehoda v Brně, při které se zranil zástupce vedoucího hradního protokolu Vladimír Kruliš. Vozidlo sjelo do potoka v brněnských Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. [celá zpráva]

Foto: HZS Brno

Kruliš před nehodou s policií zajišťoval bezpečnost návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Jihomoravském kraji a při prezentaci policejní techniky projevil zájem o praktickou ukázku vozu. Nehodu prověřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů, která žádné pochybení nezjistila.

Policie mezitím místo havarovaného vozu dostala na vyzkoušení jiný. Automobil vrátila na konci října, když dosáhl smlouvou stanovený počet najetých kilometrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků