Hlavní obsah
 

Polák, který zavinil střet s pendolinem ve Studénce, zůstává ve vazbě

Okresní soud v Novém Jičíně ponechal ve vazbě polského řidiče kamiónu Slawomira Wojciecha Sondaje, který v červenci vjel ve Studénce na Novojičínsku na železniční přejezd, na kterém svítila výstražná červená světla. Závory ho uvěznily a do jeho kamiónu narazilo pendolino. Při nehodě zemřeli tři lidé, dalších takřka 20 se zranilo a škoda jde do desítek miliónů korun.

 
Polák, který zavinil střet s pendolinem ve Studénce, zůstává ve vazbě

„Zůstává ve vazbě,“ potvrdil Novinkám soudce novojičínského soudu Jaromír Pšenica s tím, že hlavní líčení je nařízeno na středu 27. ledna. Polský šofér tak zůstane za mřížemi až do zahájení soudu.

Padesátiletý Polák vjel ve středu 22. července dopoledne na přejezd ve Studénce. Při cestě z Polska do Maďarska se snažil vyhnout placení mýtného a zabloudil. Na přejezd vjel ve chvíli, kdy závory ještě nebyly dole, ale blikalo červené světlo. S kamiónem, na kterém převážel 17 tun plechu, následně uvízl mezi závorami.

Do auta narazilo pendolino mířící z Ostravy do Prahy. Následky srážky byly tragické. Tři lidé zemřeli, dalších osm utrpělo vážná zranění včetně strojvůdce, který přišel o nohu. Škoda dosáhla přibližně 40 miliónů korun. Policisté obvinili řidiče z obecného ohrožení z nedbalosti a vzhledem k výši následků mu hrozí 3–10 let za mřížemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků