Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Pohotový policista v civilu dopadl lupiče za 10 minut

Neznámý ozbrojený pachatel v pondělních ranních hodinách přepadl banku na Sofijském náměstí v Praze 4. Vozidlo, ve kterém se však po činu snažil utéci, sledoval náhodný svědek. Tím byl paradoxně policista v civilu. Muž byl dopaden zhruba po 1O minutách. Čelí obvinění z trestného činu loupeže. V případě usvědčení mu hrozí 10leté vězení

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Pohotový policista v civilu dopadl lupiče za 10 minut

Pachatel ozbrojený krátkou střelnou zbraní se pokusil utéci v osobním automobilu. V době odchodu však kolem banky projížděl náhodný svědek, který si všiml muže s černou kuklou na hlavě vycházejícího z banky. 

Svědek, jímž byl paradoxně policista v civilu, v danou chvíli nezpanikařil a zvolil nejracionálnější řešení. Z povzdálí lupiče sledoval a během cesty zavolal policejní jednotky.

Právě díky pozornému kolemjedoucímu, jeho reakce a popisu policisté po 10 minutách pachatele dopadli na ulici Chýnovská. Byl jím 35letý česky hovořící muž. Proč banku vyloupil, zatím není zřejmé.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků