Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Podvodníci spálili a zakopali komplice, vyšlo to najevo až po čtyřech letech

Čtyři roky unikali spravedlnosti dva muži, kteří v zimě roku 2008 na Novojičínsku zavraždili svého bílého koně, prostřednictvím kterého se jim podařilo formou úvěrového podvodu získat a obratem ruky prodat automobil.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Podvodníci spálili a zakopali komplice, vyšlo to najevo až po čtyřech letech

Teprve nyní vyšlo najevo, že šestadvacetiletého kamaráda vylákali na odlehlé místo nedaleko Nového Jičína, kde ho nejprve ubili baseballovou pálkou a poté jeho tělo spálili a zakopali. O případu ve středu informovala moravskoslezská policie.

Oba muži už několik měsíců sedí ve vazební věznici a policie připravuje návrh na podání obžaloby ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Pachatelům hrozí až výjimečné tresty.

Jak informoval kriminalista Antonín Řezníček, který se na odhalení případu podílel, dva muži ve věku 26 a 33 let koupili ojetý automobil Škoda Octavia, který opravili a prostřednictvím autobazaru prodali svému komplici - tzv. bílému koni, který si na vůz vzal úvěr, aniž by se namáhal ho splatit. Auto potom pachatelé prodali dalšímu autobazaru a o peníze se rozdělili.

Aktivní bílý kůň

Bílému koni se ale vyplacená částka zdála příliš nízká, a tak později naléhal na své společníky, aby podobný podvod zopakovali. Ti se toho ale zalekli a rozhodli se příliš aktivního komplice zbavit. Jeho tělo pak spálili a zakopali na zahradě jednoho z nich.

Policie se na stopu pachatelů dostala při vyšetřování úvěrového podvodu, když vyšlo najevo, že muž zmizel a pravděpodobně už nežije. „V rámci vyšetřování kriminalisté nasadili dva služební psy speciálně vycvičené na vyhledávání tělesných ostatků, kteří určili místo likvidace těla zavražděného,“ dodal kriminalista.

Policie nyní čeká na poslední znalecké expertízy a vyšetřování se chýlí k samotnému závěru. „V příštím měsíci bude spis předán krajskému státnímu zastupitelství s návrhem na podání obžaloby,“ dodal Řezníček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků