Hlavní obsah
Dvojice můžu nekalým způsobem vylákala přes deset miliónů korun. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Podvodníci si pomocí tzv. bílých koní vydělali přes deset miliónů

Policisté tento týden zadrželi a z trestného činu podvodu obvinili 35letého muže z Prahy a 23letého mladíka ze Světlé nad Sázavou. Celkem se měli spáchat 150 podvodů, při kterých využívali tzv. bílé koně. Svým nekalým jednáním způsobili škodu přesahující deset miliónů korun. V případě usvědčení jim hrozí až 12 let ve vězení.

Dvojice můžu nekalým způsobem vylákala přes deset miliónů korun. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Podvodníci si pomocí tzv. bílých koní vydělali přes deset miliónů

Podvodů se oba obvinění měli dopustit v průběhu loňského roku prostřednictvím 24 nastrčených osob. S jejich pomocí odebírali od jiných lidí elektroniku a následně ji prodávali dále. Rovněž na nekale získané spotřební zboží zřizovali u různých bankovních ústavů úvěry.

„Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že obvinění se podvodů dopouštěli na území celé republiky, především však ve východních Čechách a v Praze. Celkem způsobili škodu pohybující se okolo šesti a půl a čtyř miliónů korun,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Policisté po mužích pátrali zhruba tři měsíce. S pomocí zásahové jednotky je v pondělí zadrželi a následně i obvinili. U jednoho ze zadržených policie zajistila pistole. Případná trestní odpovědnost 24 osob je zatím nejistá a bude předmětem samotného šetření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků