Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Aleš Fuksa, Právo

Podřízený Vesecké boural, pak údajně nadýchal

Bývalý šéf odboru závažné hospodářské a finanční kriminality Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Milan Horváth měl podle informací Práva ve středu večer v Brně autonehodu a při následné dechové zkoušce policisté zjistili, že byl opilý.

Ilustrační foto Foto: Aleš Fuksa, Právo
Podřízený Vesecké boural, pak údajně nadýchal

Jeho test byl vyšší než jedno promile alkoholu, proto mu nyní hrozí trestní stíhání kvůli ohrožení pod vlivem návykové látky. Podle policie šlo o lehkou dopravní nehodu, kdy jedno auto narazilo zezadu do druhého, nikdo nebyl zraněn.

Jeho nadřízená nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká okamžitě zareagovala a ve čtvrtek podala na něj podala kárnou žalobu k nejvyššímu správnímu soudu.

"Požaduje v ní ten nejpřísnější trest, tedy odvolání státního zástupce z funkce. Pro doktorku Veseckou je nepřijatelné, aby takový státní zástupce nadále působil v resortu," řekl Právu šéf sektretariátu NSZ Josef Pavlík.

Vesecká také požaduje po ministryni spravedlnosti Daniele Kovářové, aby do doby, než o prohřešku žalobce rozhodne, jej dočasně zprostila výkonu funkce státního zástupce.

Podle důvěryhodného zdroje Práva zatím nebyl bourající žalobce obviněn a policie ještě jeho nehodu šetří.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků