Hlavní obsah
Michelle Sudků v pondělí u soudu Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Podle sexuologů je útočnice z Anděla agresivní sadistka

Žena, která loni v létě v nákupním centru na pražském Andělu ubodala zákaznici a dva týdny předtím škrtila dívku v kavárně na pražském Újezdě, nemá podle soudních znalců duševní chorobu. Trpí však podle nich sexuální deviací — agresivním sadismem. Případem se zabývá pražský městský soud, Michelle Sudků čelí obžalobě z vraždy a pokusu o vraždu.

Michelle Sudků v pondělí u soudu Foto: Roman Vondrouš, ČTK
Podle sexuologů je útočnice z Anděla agresivní sadistka

„(Obžalovaná) netrpí duševní chorobou ve smyslu psychózy ani závislostí na psychoaktivních látkách. Trpí parafilií, tedy sexuální deviací ve smyslu agresivního sadismu,“ prohlásil soudní znalec z oboru klinické psychologie a sexuologie Petr Weiss, který spolu s kolegou Jaroslavem Zvěřinou vypracoval na Sudků posudek.

U prvního pokusu o vraždu v kavárně podle nich byla Sudků motivována svou deviací, u vraždy v obchodním centru tato motivace už nebyla přítomná, jednání ženy podle znalců souviselo spíše s jejími osobnostními vlastnostmi.

Jednala v afektu, nikoliv afektu patologickém
Jaroslav Zvěřina, sexuolog

Stejně jako znalci z oboru psychologie a psychiatrie i Zvěřina odmítl, že by byla Sudků během smrtícího útoku nepříčetná.

„Rozpoznávací a ovládací schopnosti byly nepodstatně sníženy její poruchou osobnosti. Jednala v afektu, nikoliv afektu patologickém,“ uvedl Zvěřina.

Vražedkyně z Anděla před soudem

Video: Novinky

„Nepříčetnost v lidové terminologii nemusí znamenat totéž co nepříčetnost v právním nebo odborném jazyce,“ podotkl k tomu Weiss.

Sudková byla od roku 2013, tedy roku, kdy začala podstupovat přeměnu ze ženy na muže, pětkrát hospitalizována. Při léčbě ale nespolupracovala, nebrala předepsané léky, užívala alkohol, měla konflikty s ostatními spolupacientkami a ke konci brala i pervitin.

Vyjádření advokáta a soudního znalce

Video: Novinky

 

Zadržená a pak propuštěná

Sudků loni počátkem července napadla v kavárně na pražském Újezdu zákaznici podniku, kterou podle svých slov chtěla „uškrtit a následně se s ní pomilovat”.

Přivolaná policie tehdy Sudků zadržela a záchranka ji převezla do psychiatrické léčebny v Bohnicích. Vzhledem k tomu, že se lékaři nedozvěděli okolnosti útoku, byla ovšem Sudků zanedlouho propuštěna.

Nepříčetná nebyla, řekla k obžalobě státní zástupkyně

Video: Novinky

O dva týdny později Sudků v supermarketu na pražském Andělu vzala z regálu nůž a přítomné zákaznici, kterou si náhodně vybrala, zasadila dvě silné rány do hrudníku a břicha. Žena na místě zemřela.

Sudků počkala na příjezd policie. Zabíjela prý proto, aby lékařům dokázala, že není psychicky v pořádku.  [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků