Hlavní obsah
 

Podivín z Vyškovska měl doma zbrojní arzenál včetně samopalu

V telefonátu na linku 158 volající minulý týden policistům vylíčil, že jeho kamarád na Vyškovsku ve svém domě ukrývá množství nelegálně držených zbraní a že existují náznaky, že některou z nich hodlá použít.

 
Podivín z Vyškovska měl doma zbrojní arzenál včetně samopalu

„Na místo jsme vyslali útvar rychlého nasazení. Zásah proběhl naprosto profesionálně, takže se padesátiletý muž, který byl na místě zadržen, ani se nestačil pokusit o odpor,“ popsal policejní ředitel krajského ředitelství Leoš Tržil.

Jak vzápětí doplnil kriminalista Pavel Kříž, nešlo o plané udání. „V domě a na zahradě jsme postupně nalezli celkem 19 nelegálně držených zbraní. Včetně funkčního samopalu, pušky se zaměřovačem, revolverů, pistolí a dalších střelných zbraní. K tomu jsme odvezli na 900 kusů nábojů do těchto zbraní,“ popsal objevený zbrojní arzenál Kříž.

Část z arzenálu zbraní, které ve svém domě ukrýval muž z Vyškovska.

Foto: Miroslav Homola, Právo

Svobodný muž, kterého v okolí považují někteří za rozporuplného podivína, nemá zbrojní průkaz. Živil se však jako člen ostrahy bezpečnostní agentury.

„Vyšetřování je zatím na počátku. Všechny zbraně musí projít důkladnými balistickými zkouškami, například i proto, aby se zjistilo, zda s některou nebyl spáchán trestný čin. Zjišťovat budeme rovněž jejich původ,“ doplnil Kříž.

Za nedovolené ozbrojování hrozí muži v případě odsouzení až osm let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků