Hlavní obsah
Ivan H. zadržený v souvislosti s vraždou na benzinové stanici v Nelahozevsi Foto: Facebook

Podezřelý z vraždy pumpařky dlužil peníze, den po zatčení ho čekal soud

Druhý podezřelý z vraždy osmapadesátileté pumpařky v Nelahozevsi Ivan H. z Kralup nad Vltavou si měl v úterý u mělnického okresního soudu vyslechnout rozsudek. To se ale nestalo, protože jeho i druhého podezřelého Davida Š. zadržela večer předtím policie. Podle mluvčího soudu Jaroslava Špergla se jedná o klasický civilní spor o zaplacení dluhu.

Ivan H. zadržený v souvislosti s vraždou na benzinové stanici v Nelahozevsi Foto: Facebook
Podezřelý z vraždy pumpařky dlužil peníze, den po zatčení ho čekal soud

„Byl podán elektronický platební rozkaz. Je to zanedbatelná částka, řádově nižší jednotky tisíc,“ řekl Právu Špergl. Podle něj to v praxi funguje následovně - doručí se rozkaz, a pokud dlužník nereaguje, soud vydá hned rozsudek, že je dotyčný povinen zaplatit částku.

Podle aplikace InfoSoud, kde se nachází informace o soudních řízeních, se věc dostala k soudu na konci září minulého roku. Jednání, na jehož konci měl zaznít rozsudek, soudkyně Yveta Hochmannová naplánovala na letošního 15. ledna, tedy na úterý. Večer předtím ale Ivan H. skončil v rukou policie a soudkyně tak v jeho nepřítomnosti rozhodla o zaplacení dluhu, jak potvrdil mluvčí Špergl.

BEZ KOMENTÁŘE: Přepadení čerpací stanice na Mělnicku

Video: Policie ČR

Ivan H. měl podle portálu legal.pecina.cz, který slouží jako neoficiální soudní databáze a věstník, dlužit peníze společnosti Invest Capital LTD. Ukazuje se tak, že jedním z motivů přepadení benzinové pumpy mohly být finanční problémy minimálně jednoho z podezřelých.

O tom, že peníze hrály významnou roli v celé věci, svědčí i informace, které ve středu přineslo Právo. Podle zdroje Práva obeznámeného s případem totiž kriminalisty na stopu přivedl jeden z účastníků loupežného přepadení. Jednat by se mělo právě o výše zmíněného Ivana H., jehož policie v pondělí večer zadržela v Kralupech nad Vltavou. „Promluvil a udal střelce, protože mu prý dal z přepadení jen dva tisíce,“ sdělil zdroj. [celá zpráva]

Policejní prohlídka ve Vojkovicích

Video: Aktu.cz

Pro druhého podezřelého Davida Š. si policisté přišli ve stejnou dobou do řadového domku v nedalekých Vojkovicích. Tam David Š. žil posledních několik měsíců se svojí těhotnou partnerkou.

Zadržený muž David Š. v souvislosti s vraždou na benzinové stanici v Nelahozevsi

Foto: Facebook

Pokud by se vina obou mužů potvrdila, oběma za vraždu hrozí trest 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků