Hlavní obsah
Policisté zadrželi podezřelého nedaleko Prahy. Foto: Policie ČR

Podezřelého muže prchajícího z Německa přelstila policie u Prahy

Ve vydávací vazbě v Česku čeká cizinec podezřelý z násilného trestného činu spáchaného v Německu. Policie muže zadržela ve čtvrtek na žádost zahraničních kolegů, když přejel hranice v autě.

Policisté zadrželi podezřelého nedaleko Prahy. Foto: Policie ČR
Podezřelého muže prchajícího z Německa přelstila policie u Prahy

O případu informovalo v pátek české policejní prezidium. Čtyřicetiletý muž se podle kriminalistů ve středu na území Německa pokusil o těžkou újmu na zdraví. Událost neměla smrtelné následky, vyšetřovatelé nicméně neupřesnili, co se konkrétně stalo.

Národnost podezřelého policie neupřesnila. Mluvčí policejního prezidia David Schön v pátek Novinkám sdělil, že muž je cizincem i pro německé policisty.

„Odjel vozidlem do České republiky. Využil k tomu nového režimu na hranicích, kde fungují již pouze namátkové kontroly. Díky rychlé výměně informací byl muž po pouhých dvanácti hodinách od spáchání skutku zadržen na českém území,” upřesnil mluvčí.

Muž je podezřelý z násilného činu spáchaného v Německu.

Foto: Policie ČR

Samotné zadržení nedaleko Prahy podle něj bylo velmi rychlé, proběhlo pod záminkou běžné silniční kontroly.

„Podezřelý muž je aktuálně ve vazbě a do několika týdnů bude předán zpět do Německa, kde bude pokračovat jeho trestní stíhání, jehož součástí bude i zajištěné vozidlo, které použil na útěku,” dodal Schön.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků