Hlavní obsah

Po úniku plynu v Olomouci muselo být evakuováno 171 osob

Celkem 171 lidí muselo být evakuováno poté, co v úterý krátce po osmé hodině ráno unikly v areálu Moravských železáren v Řepčínské ulici v Olomouci asi tři kubíky propan - butanu.

Po úniku plynu v Olomouci muselo být evakuováno 171 osob

„Únik byl nahlášen před půl devátou. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Olomouce a místní podnikoví hasiči, kteří ještě před příjezdem profesionálů zahájili evakuaci jednoho provozu, k němuž mířil plynový mrak. Celkem bylo evakuováno 171 osob na volné prostranství,“ řekla Právu mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Hasiči pak podle ní zkropili mrak proudem vody. V celém areálu poté nenaměřili žádné škodlivé koncentrace.

„Z předběžného šetření vyplývá, že čtyřiadvacetiletý řidič cisterny, který čerpal propan-butan z nádrže, pravděpodobně s vozem popojel, aniž by odpojil hadici vedoucí od nádrže do vozidla a došlo tak k úniku látky,“ sdělila Právu olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Policisté událost vyšetřují pro podezření, že došlo k nedbalostnímu trestnému činu obecného ohrožení. Výše škody zatím nebyla vyčíslena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků