Hlavní obsah

Po nehodě u Bílovic zůstali tři mrtví, auto narazilo do domu

Životy tří osob si vyžádala dopravní nehoda v obci Bílovice na Uherskohradišťsku. Osobní automobil tam v neděli odpoledne narazil do rodinného domku. Silnice v místě nehody je zcela neprůjezdná a doprava je vedena po objízdných trasách. Tento víkend si vyžádal na silnicích již sedm obětí.

Po nehodě u Bílovic zůstali tři mrtví, auto narazilo do domu

Sedmadvacetiletý řidič osobního automobilu tam po půl druhé odpoledne při průjezdu zatáčkou narazil do rodinného domu.

„Řidič nevybral tu zatáčku a vjel do domu,“ řekla Novinkám mluvčí uherskohradišťské policie Jitka Zámečníková. „Na místě nehody zemřel řidič a jeho 56letá spolujezdkyně. Další 21letá spolujezdkyně zemřela po vyproštění z vozidla,“ dodala mluvčí s tím, že nikdo další zraněn nebyl. 

Ještě ve tři čtvrtě na pět podle ní policisté zasahovali na místě nehody.

:. Hasiči vyprošťují těla obětí. Foto: HZS Zlínského kraje

„Krátce po 13. hodině byli hasiči požádáni o pomoc při havárii auta v Bílovicích. Podle svědků nejdříve řidič osobního auta Fiat Punto riskantně předjížděl jiné vozidlo v klesání do obce směrem od Březolup. Vozidlu urazil zpětné zrcátko a dál pokračoval vysokou rychlostí do nepřehledné zatáčky, kterou projel a pak narazil do rekonstruovaného rodinného domu a zaparkovaného osobního auta,“ popsal tragickou nehodu mluvčí HZS Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Hasiči byli na místě do sedmi minut od výjezdu a okamžitě začali vyprošťovat těžce zraněnou spolujezdkyni z předního sedadla, která byla jediná připoutaná bezpečnostním pásem.

„Zdemolovaný vrak byl ale těžkou překážkou, hasičům trvalo vyprošťování takřka půl hodiny. Jednadvacetiletá dívka byla v kritickém stavu vytažena a přenesena do připraveného vozidla zdravotnické záchranné služby. Lékaři a zdravotníci pak další půl hodiny bojovali o její život, ale marně,“ konstatoval Mitáček.

Kvůli nehodě byla uzavřena silnice druhé třídy číslo 497 vedoucí z Uherského Hradiště do Zlína přes Březolupy.

Tragický víkend

Končící víkend na českých a moravských silnicích se zařadí k těm tragickým. Podle předběžných informací zahynulo v sobotu a v neděli při dopravních nehodách sedm lidí. Minulý víkend jich zemřelo pět a před 14 dny čtyři. Celkem od počátku tohoto roku zemřelo při dopravních nehodách podle neoficiálních informací téměř 650 lidí. Loni zemřelo za stejnou dobu přes 730 lidí.

V sobotu zemřel jeden muž při nehodě osobního auta u obce Druhanov na Havlíčkobrodsku. Vůz zřejmě sjel ze silnice a převrátil se. Další řidič osobního vozu zemřel týž den mezi Děčínem a Ústím nad Labem, kde zřejmě ve vysoké rychlosti nezvládl řízení a jeho auto prorazilo svodidla a skončilo na břehu řeky Labe.

V Lysé nad Labem na Nymbursku našli v neděli v příkopu u silnice kolegové mrtvého devětadvacetiletého ukrajinského dělníka, kterého srazilo auto, jehož řidič ujel.

Smutnou bilanci uzavírá sobotní smrt motocyklového kaskadéra Pavla Hanzlíka, který se zabil při exhibiční jízdě v areálu pivovaru Budvar v Českých Budějovicích, kde nezvládl jízdu na motorce.. V policejních statistikách se tento případ ale neobjeví, protože se nehoda nestala na silnici. 

Při dvou nehodách bylo zraněno šest lidí

Tři vážně zraněné si v neděli dopoledne vyžádala srážka dvou aut v obci Velká Polom na Opavsku. Těžce zraněn byl i sedmiletý chlapec. "Osmnáctiletá dívka utrpěla středně těžké až těžké poranění. S poruchou vědomí a otřesem mozku byla po ošetření předána do péče urgentního příjmu Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy," řekl mluvčí záchranné služby. Sedmiletý chlapec utrpěl těžká poranění nohou.

Tři muži utrpěli zranění při dopravní nehodě, která se stala v noci na neděli u Ketkovic na Brněnsku. Dodávka narazila do stromu; když jednadvacetiletý řidič za rychlé jízdy nezvládl levotočivou zatáčku. Řidič byl připoután a vyvázl s lehkým zraněním. Jeho dva spolucestující ale připoutáni nebyli a jsou na tom podstatně hůře. Pětadvacetiletý muž utrpěl nejen otřes mozku, a měl příznaky poranění páteře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků