Hlavní obsah
 

Po nehodě nákladních vlaků na Teplicku železničáři oddělí zaklíněné lokomotivy

Železničáři v úterý pokračují v likvidaci následků tragického střetu dvou nákladních vlaků, ke kterému došlo v neděli u obce Světec na Teplicku. Po odčerpání plynu z cisteren odtahují jeřábem vykolejené vagóny, pak dojde i na lokomotivy, které skončily zaklíněné do sebe. Kolize si vyžádala život strojvůdce, druhý byl převezen se středně vážným zraněním do nemocnice.

 
Po nehodě nákladních vlaků na Teplicku železničáři oddělí zaklíněné lokomotivy

Škodu vyšetřovatelé odhadli na bezmála 50 milionů korun.

„Až se lokomotivy odtrhnou, tak dojde k jejich odtažení, stejně tak k odtažení vozů, které tam zbyly," uvedla mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Po odtažení strojů bude podle ní nutné také odtěžit kontaminovanou zeminu kvůli úniku nafty a následně se bude trať opravovat.

Neštěstí zřejmě mohl zabránit jeden ze strojvedoucích, který nezastavil před návěstidlem.

Následky tragické nehody dvou nákladních vlaků na Teplicku (6. dubna 2021)

Foto: inspekce; Drážní, ČTK

„Nenašli jsme žádnou chybu na zabezpečovacím zařízení," shrnul výsledek vyšetřování generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.

Nehoda se stala zhruba dvě hodiny po nedělním poledni. Jedna lokomotiva, která vezla cisterny plné propan-butanu, po střetu vzplála.

Následky tragické nehody vlaků na Teplicku

Foto: Karel Otcovský, Právo

Náklad hořícího vlaku se podařilo hasičům od plamenů uchránit. Druhý vlak vezl uhlí. Na místě zasahovalo devět hasičských jednotek.

Odstraňování následků tragické nehody dvou nákladních vlaků u Světce na Teplicku

Foto: Vojtěch Hájek, ČTK

Na trať mezi stanicemi Bílina a Úpořiny nevyjedou podle Správy železnic vlaky ještě několik dnů. Náhradní dopravu zajišťují autobusy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků