Hlavní obsah
 

Po hádce v metru vytáhl útočník na cestujícího nůž, policie ho hledá jako poškozeného

Útoku nožem musel čelit v polovině června v centru Prahy dosud neznámý muž. Po hádce se ho snažil útočník bodnout, ale poškozený se ubránil. Díky svědkyni policisté násilníka dopadli, nepřihlásil se jim však napadený.

 
Po hádce v metru vytáhl útočník na cestujícího nůž, policie ho hledá jako poškozeného

Incident se odehrál 11. června odpoledne ve stanici metra Náměstí Míru. Po hádce tam podle oznámení na tísňovou linku jeden z mužů vytáhl nůž a začal druhého ohrožovat.

„Útočník se měl dokonce několikrát pokusit muže bodnout. Ten, aby předešel možnému zranění, musel těmto opakovaným ozbrojeným výpadům uhýbat,“ informoval mluvčí policie Jan Rybanský.

Oba muži se pak rozešli a každý odjel jinou soupravou metra. Událost sledovala žena, která ji nahlásila na linku 158, a díky ní hlídka násilníka zadržela po výstupu ze stanice Staroměstská.

Policisté zatím případ vyšetřují jako výtržnictví, ale nutně by potřebovali mluvit s poškozeným. Prosí ho, aby se ozval na linku 158.

„Rádi bychom touto cestou poděkovali oznamovatelce, která napadení okamžitě ohlásila na tísňovou linku a popsala osobu podezřelého. Výrazně tím přispěla k jeho zadržení,“ uzavřel Rybanský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků