Hlavní obsah

Plameny zničily empírový zámek na Frýdecko-Místecku

Více než miliónovou škodu nadělal středeční ranní požár na empírovém zámku v Dolních Tošanovicích na Frýdecko-Místecku. Plameny zničily celou střechu, část inventáře historické budovy se podařilo hasičům zachránit.

Plameny zničily empírový zámek na Frýdecko-Místecku

O požáru dvoupodlažního zámku se hasiči dozvěděli před půl šestou ráno. „Hasiči dostali oheň pod kontrolu během hodiny a půl, půldruhé hodiny jim zabralo i dohašování s rozebíráním poničené střešní konstrukce s pálenými taškami,“ sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Dodal, že na místě zasahovalo sedm jednotek, z toho dvě profesionální a pět dobrovolných. Na pomoc si hasiči vzali i výškovou techniku, automobilový žebřík AŽ 37 Mercedes a automobilovou plošinu. „Hasičům se podařilo uchránit během zásahu část cenného inventáře zámku jako nábytek, obrazy, koberce a další starožitnosti. Vše vynášeli ven, těžší kusy zakrývali uvnitř plachtami,“ popsal.

Zničené podkroví zámku

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Proč začalo v zámku, který je v soukromých rukou, hořet, hasiči šetří. Podle starosty Dolních Tošanovic Pavla Blably začalo hořet od střechy. „Takže asi něco s komínem, nevím,“ krčil rameny starosta, který se coby dobrovolný hasič podílel i na záchranných pracích.

Následky požáru zámku na záběrech hasičů

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Potvrdil, že v zámku bydlí jedna z jeho spolumajitelek. Té už nabídla obec náhradní bydlení, protože objekt je po požáru neobyvatelný. Hasiči uchránili majetek za dva milióny korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků