Hlavní obsah

Pitr by měl v půlce září nastoupit do hradecké cely

Kontroverzní podnikatel Tomáš Pitr by si měl v královéhradecké věznici od 15. září odpykávat pětiletý trest za daňové delikty z roku 1994. Pitr ale tvrdí, že o výzvě k nástupu trestu nic netuší. Městský soud v Praze Pitrovi odeslal výzvu k nástupu trestu již 17. srpna.

Pitr by měl v půlce září nastoupit do hradecké cely

Pitr si však dopis dosud nevyzvedl. "Na poště nic nemám, je ale možné, že to poslali na špatnou adresu, požádám advokátku, aby to u soudu zjistila, já jsem si vždy všechny obsílky vyzvedával," řekl Pitr. Nastoupit do vězení je prý připraven.

Na otázku, zda mohou v hradecké věznici počítat s jeho příchodem, Pitr řekl: "A co jiného mi zbývá?" O tom, že by soud požádal o odklad výkonu trestu, neuvažuje.

Do vězení půjdou i další podnikatelé

Výzvu k nástupu trestu již soud poslal i dalším Pitrovým spoluodsouzencům, všichni mají termín 15. září. Podnikatelé Miroslav Provod a majitel karlovarského golfového areálu Jiří Syrovátka si mají pětiletý trest odpykávat v pražské pankrácké věznici, uprchlý podnikatel Vratislav Romanovský, který dostal šest let, má nastoupit do cely v pražské Ruzyni. Potvrzení o tom, že si obsílky vyzvedli, však soud zatím ani od nich nemá. Nejmírněji soudy potrestaly advokáta Milana Jungra, který dostal podmíněný trest.

Pitr totiž jako jediný zatím podal žádost o nový proces, pražský městský soud se jí začne zabývat 22. září. 

Pitr je spojován s potravinářskou firmou Setuza a je považován za jednoho z nejbohatších podnikatelů v zemi. Ve dvanáct let starém případu byl počátkem června s dalšími čtyřmi muži pravomocně uznán vinným z krácení daní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků