Hlavní obsah
Nehoda u Tlučné Foto: Novinky

Pětiletá dívka má po nehodě na Plzeňsku zlomenou páteř, lidé už poslali 2,4 milionu

Už přes 2,4 milionu korun poslali lidé na transparentní účet na pomoc rodině, jejíchž pět členů včetně dvou malých dětí utrpělo v neděli při těžké dopravní nehodě vážná zranění. Pětiletá dívka má zlomenou páteř a zřejmě už nebude nikdy chodit, její babička přišla při nehodě o ruku, těžké zranění utrpěla i matka děvčátka a její přítel.

Nehoda u Tlučné Foto: Novinky
Pětiletá dívka má po nehodě na Plzeňsku zlomenou páteř, lidé už poslali 2,4 milionu

Kromě finanční pomoci na účtu číslo 2101745182/2010 lidé rodinu podporují pořádáním různých akcí a beneficí, jejichž výtěžek věnují na pomoc pětileté Emě, řekl strýc děvčátka, který účet zřídil.

Nehoda tří osobních aut se stala v neděli v podvečer u Tlučné nedaleko Plzně. Podle informací policie dvacetiletý řidič s vozem Škoda Octavia z nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se srazil s protijedoucím vozem, v němž seděla mladá žena s přítelem, dvě malé děti a jejich babička. Do tohoto auta narazilo zezadu ještě jedno osobní auto.

Na místě nehody bylo osm vážně zraněných. Záchranáři věc řešili jako mimořádnou událost s hromadným postižením osob, uvedl Vítězslav Sladký ze záchranné služby. Většina zraněných ze všech tří aut je v plzeňské nemocnici, pětiletou dívku podle jejího strýce převezli do motolské nemocnice. Okolnosti nehody policie stále zjišťuje.

Věnoval dres

Peníze z transparentního účtu mají rodině pomoci v rekonvalescenci a v následné péči zejména o děvčátko, které si odnese trvalé následky. „Solidarita a štědrost lidí okolo je naprosto neuvěřitelná a hrozně moc to pomáhá a pro celou naši rodinu to strašně moc znamená," řekl příbuzný rodiny.

Nehoda u Tlučné

Foto: Novinky

Lidé se snaží pomoc i jinak. Jeden člověk věnoval k vydražení ve prospěch děvčátka vzácný fotbalový dres, žena vyrábějící šperky daruje výtěžek z prodeje speciální kolekce náramků a přívěsků.

V začátcích jsou přípravy velké benefiční šermířské akce, matky pořádající z dobročinné bazárky rovněž nabídly jejich výtěžky. „Firma z Domažlic, která se zabývá zdravotními potřebami, nabídla bezplatné darování lůžka i vozíku pro Emičku," řekl strýc děvčátka.

Zdravotní stav dívenky je podle něj vážný a podle lékařů je poškození páteře nevratné. Její dvouapůlletá sestra, která měla zlomenou ruku, otřes mozku a pohmožděniny, se postupně zotavuje. Babička děvčátek je po amputaci paže ve velmi špatném psychickém stavu, jejich matka měla poraněnou páteř, protržená střeva, sepsi organismu a bojovala o život.

Dobrá zpráva

„Mám obrovskou radost, zhruba před hodinou jsem odcházel z nemocnice, personál pro ni měl už připravený korzet, aby mohla chodit a nepoškodila si páteř po operaci. A prognóza je taková, že by se měla stoprocentně uzdravit," řekl příbuzný.

Ženin partner, který měl zlomený obratel, se může hýbat, i když má bolesti. Za sebou má několik operací a další ho ještě čeká. Těžká zranění si z nehody odnesl i její pravděpodobný viník a jeho spolujezdec i řidička třetího auta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků