Hlavní obsah
 

Pes v Sokolově zapálil kuchyň, když hledal jídlo. Natočila ho kamera

Kuriózní požár, který naštěstí nenapáchal větší škody, řešili minulý týden hasiči v Sokolově. Pes hledající jídlo zapnul sporák, na kterém následně začalo hořet nádobí. Hříšníka přitom natočila kamera. Hasiče vzburcovali sousedé.

 
Pes v Sokolově zapálil kuchyň, když hledal jídlo. Natočila ho kamera

Hasiči vyjeli k požáru bytu v sedmipatrovém domě ve středu dopoledne. Podle jejich mluvčího Martina Kasala se plameny nerozšířily, a tak likvidace zabrala pár minut. Vyšetřovatel se poté začal zabývat tím, proč hořelo. Rozuzlení, kterému pomohla nainstalovaná kamera, bylo šokující.

„Na záběru je vidět, jak jeden ze dvou psů v bytě se snaží nejspíš něco sebrat na vypnutém spotřebiči, přitom se mu podaří tento sporák zapnout. Volným rozvojem tepla poté začne hořet plastové nádobí na spotřebiči a oheň se rozšířil i na část dalšího vybavení kuchyně,“ uvedl Kasal.

Kouř naštěstí včas ucítili sousedé a zavolali hasiče. Podle mluvčího se podařilo dobře zdokumentovat příčinu požáru, která ukazuje na to, jak i nechtěná neopatrnost může mít velké následky.

„Pokud jsou stejně jako v tomto případě v bytě ponechána zvířata bez dozoru, je nutné zajistit byt a vše v něm, aby se v maximální míře zamezilo vzniku požáru či jiné mimořádné události,“ vysvětlil Kasal s tím, že řešením jsou elektronické zámky a také detektory, které dokážou požár včas zaznamenat.

Pes bez dozoru zapnul sporák, v bytě pak začalo hořet.

Foto: HZS Karlovarského kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků