Hlavní obsah

Pes kousl pětiletou holčičku do obličeje

O víkendu napadl pes u přehrady Hracholusky na Plzeňsku pětiletou holčičku. Byl přivázaný, dítě ho zřejmě vyprovokovalo, když si s ním chtělo hrát.

Pes kousl pětiletou holčičku do obličeje

"V sobotu kolem osmé večer přivázala psa dcera jeho majitele ke značce a odešla. Kolem procházelo pár dětí a pětiletá holčička si zřejmě chtěla s Rhodéským ridgebackem hrát. Ten ji ale kousl do obličeje," řekl Novinkám policejní mluvčí z oddělení Plzeň-Sever. Dítě je hospitalizováno ve fakultní nemocnici v Plzni.

Napadení dětí jsou letos dost častá. Volně pobíhající kříženec pitbulla a německého vlčáka pokousal v dubnu v Žatci dvanáctiletou dívku. Děvče skončilo s tržnými ranami v nemocnici. Pes dívku napadl před domem, když čekala na své kamarády. Snažila se vylézt na strom, zvíře ji však strhlo na zem a vláčelo po chodníku. Dívku zachránil až jeden z obyvatel domu.

Německý ovčák pokousal v květnu čtyřletého chlapce v obci Babice na Uherskohradišťsku. Chlapec musel být operován, měl mnohočetné otevřené rány na stehnech a hýždích.

Velmi nepříjemným zraněním skončil pokus jedenáctileté dívky z Kutné Hory pohladit si leonbergera. Zvíře spalo a dívky se asi leklo, protože reagovalo útokem na její hlavu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků