Hlavní obsah
 

Patnáctiletý chlapec vozil po Brně kamarády autem svého spícího otce

Patnáctiletého chlapce za volantem auta zastavili ve čtvrtek strážníci v Brně. Svezl se se svými kamarády otcovým vozem a na kuráž si dal jointa marihuany. Případ vyšetřuje policie.

 
Patnáctiletý chlapec vozil po Brně kamarády autem svého spícího otce

Hlídku strážníků upoutal mladík tím, že mu v jednu hodinu ráno v Benešovské ulici neustále zhasínala světla. Řidič sice zprvu auto zrychlil, ale po nějaké době si asi uvědomil, že ujíždět není dobrý nápad, a zastavil.

„Očividně velmi mladý muž strážníkům vysvětlil svoji váhavou reakci tím, že byl za jízdy ve stresu. Přesvědčoval je, že auto mu patří, a dlouze hledal v přihrádkách potřebné doklady,“ popsal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Ověřování totožnosti však ukázalo, že stres je asi z něčeho jiného. Chlapci bylo teprve 15 let – nemá tudíž řidičský průkaz. Dechová zkouška byla sice negativní, ale mladík následně přiznal, že vykouřil jointa marihuany.

„Strážníci se také během rozhovoru dozvěděli, že klíče od auta údajně vzal svému spícímu otci. Celý případ proto předali k prošetření státní policii,“ konstatoval Ghanem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků