Hlavní obsah
 

Pan řidič utekl, tvrdila opilá šoférka s lahví vodky ve výstřihu a autem ve stromě

Jako ohrožení pod vlivem návykové látky prověřují policisté v Praze nehodu 33leté řidičky, která narazila autem do stromu a pak odkráčela pryč. Cestou ji zastavila svědky přivolaná policejní hlídka, které žena tvrdila, že skutečný šofér utekl, a vozidlo nechal být. S lahví vodky ve výstřihu nadýchala 2,5 promile, test pak odhalil i další drogy.

 
Pan řidič utekl, tvrdila opilá šoférka s lahví vodky ve výstřihu a autem ve stromě

Policejní hlídka jela řešit nehodu v neděli krátce po deváté hodině ranní. Svědci hlásili na tísňovou linku 158, že v ulici Přátelství narazilo auto do stromu, načež řidička z místa odešla.

Policisté právě přijížděli k místu nehody, když uviděli ženu odpovídající popisu řidičky, jak jde po krajnici.

„Už na první pohled bylo zřejmé, že je žena z největší pravděpodobností pod vlivem alkoholu a navíc měla ve výstřihu za tričkem schovanou láhev vodky. Podezření vzápětí potvrdila dechová zkouška, jejíž výsledek byl více než 2,5 promile alkoholu v dechu,” informovala ve čtvrtek o případu mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Hlídka se ženy ptala, jestli konzumuje i jiné návykové látky, než je alkohol. „Já jen chlastám,” odpověděla řidička.

Řidička nadýchala 2,5 promile

Foto: Policie ČR

Její ubezpečování policistů ale vzalo zasvé po dalším testu, který potvrdil přítomnost omamných látek. O jaké drogy se mělo jednat, policie neupřesnila. Databáze navíc ukázala, že žena sedla za volant navzdory tomu, že má řízení úředně zakázáno.

Podezřelá policii na místě tvrdila, že auto není její a neřídila ho. „Pan řidič utekl, musela jsem tam auto nechat,” sdělila hlídce s opileckou intonací v řeči.

Policisté se díky databázi vzápětí s majitelem auta spojili. „Ten jim sdělil, že se jedná o jeho známou, která si vůz půjčila bez jeho dovolení,” upřesnila mluvčí.

Opilá řidička s lahví vodky ve výstřihu

Foto: Policie ČR

Ženu vyšetřovatelé podezírají z ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněného užívaní cizí věci, za což jí může v případě soudu hrozit až tři roky vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků