Hlavní obsah
Beran nakonec hasičům neutekl. Foto: HZS Olomouckého kraje

Paličatý beran na Olomoucku zastavil vlak

Beran, který utekl svému chovateli, zaměstnal ve čtvrtek hasiče, policisty a zdravotníky na Olomoucku. Na útěku se postavil na železniční trať a odmítal se hnout. Strojvedoucí musel zastavit. Když dorazil majitel berana, zvíře se dalo na několikakilometrový útěk.

Beran nakonec hasičům neutekl. Foto: HZS Olomouckého kraje
Paličatý beran na Olomoucku zastavil vlak

Vlak projížděl směrem na Šternberk, když strojvedoucí spatřil na kolejích berana, který se ale nevyplašil, naopak zůstal pevně stát. Vlak musel zastavit a mašinfíra vytočil linku 158. Jakmile dorazil majitel, dal se beran na útěk po kolejích směrem na Bohuňovice.

„Po chvíli trať opustil, v útěku však pokračoval. Jeho cesta skončila v jednom z areálů ve Šternberku, kam se mu podařilo útěkem dostat. Tam se ho pokusil odchytit jeho majitel, nicméně beran se zřejmě jen tak lehce nechtěl vzdát svobody a majitele udeřil rohy,“ informovala mluvčí policie Irena Urbánková.

„Zde již na pomoc přijely hlídky policie a naše jednotka ze Šternberka,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Majitele zranil na hlavě. „Nezbylo nic jiného, než jej svázat do kozelce. Poté jsme do příjezdu zdravotníků pečovali o zraněného muže,“ doplnil Hošák.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků