Hlavní obsah
Na železničním přejezdu v Opavě se auto srazilo s vlakem. Foto: HZS MSK

Osobní auto vjelo v Opavě pod vlak, dva lidé se zranili

Dva lidé se zranili v sobotu večer při srážce osobního automobilu s vlakem na železničním přejezdu v Opavě. Jednapadesátiletou ženu přitom museli z auta vyprošťovat hasiči.

Na železničním přejezdu v Opavě se auto srazilo s vlakem. Foto: HZS MSK
Osobní auto vjelo v Opavě pod vlak, dva lidé se zranili

Nehoda se stala krátce před desátou hodinou večerní.

„V osobním vozidle zůstala zaklíněna jedna osoba, hasiči ji museli opatrně vyprostit pomocí hydraulických nástrojů. Druhému cestujícímu z osobního automobilu poskytovali do příjezdu zdravotníků předlékařskou pomoc. Nikdo z osmi lidí, kteří v době srážky jeli ve vlaku, nebyl zraněn,“ uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Jednapadesátiletá žena utrpěla vážné zranění. „Byla krátce v bezvědomí, se zasahujícími týmy však již byla později v kontaktu. Přítomná lékařka vyslovila podezření na otřes mozku, zjistila rovněž poranění dolní končetiny. Po provedeném ošetření, podání léků, uložení do podtlakové matrace a aplikaci kyslíku, byla pacientka transportována na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

O deset let starší muž byl v okamžiku příjezdu posádek záchranné služby již mimo vozidlo, prvotní vyšetření ukázalo poranění dolní končetiny. „Stav pacienta byl středně závažný. I on byl předán do péče chirurgického oddělení opavské nemocnice,“ dodal Humpl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků