Hlavní obsah
Muž v poslední chvíli uhnul s nohama z kolejiště. Foto: Policie Pardubického kraje

Opilý muž v Pardubicích ležel v kolejišti ve chvíli, kdy přijížděl vlak

V sobotu kolem desáté hodiny dopoledne ležel u vlakové zastávky Pardubice - Závodiště opilý muž právě ve chvíli, kdy přijížděl vlak. Strojvedoucí začal intenzivně brzdit, ačkoliv na zastávce neměl zastavovat, a sám muž na poslední chvíli uhnul s nohama z kolejnice. O incidentu informovala mluvčí pardubických policistů Markéta Janovská.

Muž v poslední chvíli uhnul s nohama z kolejiště. Foto: Policie Pardubického kraje
Opilý muž v Pardubicích ležel v kolejišti ve chvíli, kdy přijížděl vlak

„Na linku 158 (na muže v kolejišti) upozornilo několik občanů, včetně strojvedoucího vlaku, který zrovna uvedeným úsekem projížděl,” uvedla Janovská.

Vlak sice zastavil, nicméně pokud by muž v poslední chvíli s nohama neuhnul, incident by dopadl tragicky. Vlak by totiž, i když už v malé rychlosti, přejel přes něj.

„Do dvou minut na místě byli i policisté Pohotovostního a eskortního oddělení, kteří od strojvedoucího zjistili, že pán naštěstí neutrpěl žádné zranění, nicméně dechová zkouška ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu byla pozitivní, a to 2,84 promile,” doplnila Janovská.

Policisté muže pro jistotu převezli na kontrolu do nemocnice. „Následně mu ke spánku vybrali lepší místo, než je kolejiště – a to protialkoholní záchytnou stanici. Ta sice nebude zadarmo, ale určitě bude bezpečnější než koleje. Jeho jednání také oznámíme příslušnému správnímu orgánu,” uzavřela mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků