Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Opilý agresor s pistolí donutil kurýra lehnout si na zem

Do ústí pistole vyděšeně hleděl dvaadvacetiletý student, který jako kurýr doručil balíček klientovi ve Zlíně-Malenovicích. Dokonce si musel před ozbrojencem lehnout na zem. Proti opilému pětačtyřicetiletému agresorovi nakonec zasáhli policisté, odzbrojili ho a odvezli na záchytku.

Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Opilý agresor s pistolí donutil kurýra lehnout si na zem

„Dvaadvacetiletý student z Kopřivnice, který si přivydělává jako kurýr, doručoval v neděli odpoledne balíček pětačtyřicetiletému muži ze Zlína-Malenovic. Setkání předcházelo několik telefonátů o přesném místě předání. Už z telefonátů bylo zřejmé, že zákazník není ve své kůži,“ uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Když pak kurýr chtěl předat balíček, klient vytáhl zbraň, kterou měl za opaskem, na kurýra ji namířil a několikrát důrazně opakoval, ať si mladík lehne na zem. „Student učinil, co po něm muž se zbraní chtěl. Ten mu pak teprve řekl, aby vstal, a omluvil se, že si dělal legraci. Kurýr potom co nejrychleji odjel a celou událost oznámil policistům ve Zlíně,“ uvedla mluvčí.

Nedalo se odhadnout, co muž se zbraní udělá, jestli někomu neublíží. Policisté navíc zjistili, že za podobné jednání už byl jednou odsouzen. Podařilo se jim ho vylákat ven z bytu a policisté z pohotovostního a eskortního oddělení pak zjevně podnapilého agresora zadrželi a převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu vyšší než tři promile.

„Muž jim předtím vydal všechny zbraně a náboje, které měl v bytě. Jednalo se o dvě plynové, dvě airsoftové zbraně a jeden znehodnocený samopal. Zbraň, s níž mířil na kurýra, byla plynová. Za výtržnictví a vydírání mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let,“ sdělila Kozumplíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků