Hlavní obsah
Primátor Frýdku-Místku Milan Pobucký Foto: Aleš Honus, Právo

Odvolací soud zrušil zprošťující verdikt nad primátory Frýdku-Místku

Krajský soud v Ostravě ve středu v odvolacím řízení zrušil zprošťující rozsudek nad sedmi frýdecko-místeckými radními včetně současného primátora Michala Pobuckého a jeho dvou předchůdců Petra Cvika a Evy Richtrové (všichni ČSSD). Okresní soud ve Frýdku-Místku se nyní musí kauzou zabývat znovu, vyhodnotit všechny důkazy a vynést nový verdikt.

Primátor Frýdku-Místku Milan Pobucký Foto: Aleš Honus, Právo
Odvolací soud zrušil zprošťující verdikt nad primátory Frýdku-Místku

Podle krajského soudu se okresní soud nedostatečně vypořádal s důkazní situací, a proto musí rozhodnout znovu.

Předmětem obžaloby je prodej městských pozemků za značně podhodnocenou cenu, čímž měli radní podle policie městu způsobit škodu za 10 milionů korun. Komunální politici jsou obžalovaní ze zneužití pravomoci veřejného činitele a z porušení povinností při správě cizího majetku.

Případ se odehrál v době, kdy v čele města stála primátorka Eva Richtrová, která byla později zvolena do Senátu, její dva nástupci v té době byli v městské radě a na rozhodování se podíleli. Všichni obžalovaní vinu od počátku odmítají.

Primátor Michal Pobucký figuroval nebo dosud figuruje ještě v dalších dvou trestních kauzách. Souzen byl za podíl na neoprávněném zahlazování dopravních přestupků městskou policií a manipulaci s veřejnými zakázkami. Soud již dříve Pobuckého v této kauze zprostil od obžaloby, ovšem rozdal podmíněné tresty dalším spoluobžalovaným, například bývalému náměstkovi primátora Daliboru Hrabcovi a řediteli městské policie Milanu Sněhotovi.

V dalším případu, který ještě justice neuzavřela, se jedná o předražené zakázky na čištění příkopů, jejichž schválením měla městu vzniknout škoda za 6,2 milionu. V této kauze je obviněných 15 lidí, z toho ve 14 případech jde o bývalé nebo současné radní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků