Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Od detektoru lži rovnou do vazby: policie obvinila muže z ubodání seniorů v Koněšíně

Z vraždy partnerského páru v Koněšíně na Třebíčsku byl tento týden obviněn 26letý muž ze stejné vsi. Kriminalistům se nakonec přiznal. Se zavražděnými se znal a motivem jeho činu byly osobní vztahy, řekl v pátek novinářům vyšetřovatel Michal Laška. Muž je v současnosti ve vazbě.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Od detektoru lži rovnou do vazby: policie obvinila muže z ubodání seniorů v Koněšíně

Dvaasedmdesátiletého muže a jeho o tři roky mladší partnerku pachatel ubodal nožem v domě, kde žili. Za brutální vraždy mu hrozí až 20 let vězení, případně i výjimečný trest. "Pachatel zasadil tomu muži celkem 14 bodnořezných ran do různých částí těla - byl to krk, záda, obličej," uvedl kriminalista Pavel Kubiš.

Žena měla na těle osm ran. Nález těl obou partnerů, kteří spolu žili delší dobu, policii oznámila vnučka zavražděného muže 17. června. Vyšetřování od počátku ztěžoval nejasný motiv; v úvahu připadala i loupežná vražda nebo náhodný pachatel.

Během půl roku kriminalisté postupně vyslechli nebo prověřovali kolem 500 lidí. Jejich práce nekončí. "Stavět to na doznání pachatele nejde. Je potřeba udělat celou řadu výslechů a znaleckých zkoumání," vysvětlil Laška.

Mladík seniory znal

Šlo o nejzávažnější kriminální čin v letošním roce na Vysočině. Kriminalisté odebrali lidem z Koněšína a okolí stovky vzorků DNA. Jestli jim výsledky těchto testů pomohly určit pachatele, ale kriminalisté zatím nechtějí komentovat. Uvedli jen to, že zásadní roli sehrály stopy zajištěné na místě činu; jichž se našlo několik desítek a různých druhů.

"V policejní databázi zůstane z tohoto případu uložen pouze jeden jediný vzorek (DNA), a to bude vzorek pachatele," ujistil Kubiš. Vražednou zbraň zatím policie nemá.

Podezřelý muž se až do tohoto týdne volně pohyboval v Koněšíně a v další obci. Ve středu ho policisté v Praze podrobili vyšetření na detektoru lži a o den později zahájili jeho trestní stíhání. Podezřelý muž zavražděné důchodce znal, z jejich domu po činu zřejmě nic neukradl. Podle policie patřil do okruhu podezřelých. Zatím nebyl trestán.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků