Hlavní obsah

O otevření Kajínkovy kauzy soud nerozhodl, nepřišli svědci

Soudní jednání kvůli možnému znovuotevření případu Jiřího Kajínka bylo v pondělí v Plzni odročeno. Nepřišli svědci. Kajínek byl v roce 1998 odsouzen na doživotí za dvě vraždy. V posledních letech se tento vězeň stal téměř celebritou.

O otevření Kajínkovy kauzy soud nerozhodl, nepřišli svědci

Kajínek, který byl odsouzen na doživotí za dvojnásobnou nájemnou vraždu, stále tvrdí, že je nevinný. Na pondělní jednání ale opět nepřišli svědci, soud zároveň požaduje předvolání svědků nových.

Kajínek byl na doživotí odsouzen za vraždu podnikatele Štefana Jandy a jeho osobního strážce Juliána Pokoše, dále postřelil Vojtěcha Pokoše. Vraždy si prý objednal plzeňský podnikatel Antonín Vlasák, jehož Janda vydíral.

Krajský soud v Plzni potrestal Kajínka doživotím v červnu 1998. V roce 1999 Vrchní soud v Praze rozsudek potvrdil. Na podzim 2000 utekl z věznice Mírov na Šumpersku a byl dopaden v pražském bytě manželky orlického vraha Ludvíka Černého.

Kajínek léta bojuje za otevření svého případu. [celá zpráva]

Krajský soud loni v září jeho žádost zamítl. Řadě nových svědků neuvěřil, nebo podle něj neřekli nic nového a podstatného. [celá zpráva]

Film o Kajínkovi v roce 2007

Filip Renč připravuje jako scenárista a režisér film podle Kajínkova příběhu, na stejné téma píše scénář také režisér Jiří Svoboda. Oba tvůrci se momentálně zabývají především svým vlastním pohledem na mediálně nejvyužívanější kriminální případ a jeho souvislosti, producenti se naopak starají o to, kdo má vlastně právo na Kajínkův příběh. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků