Hlavní obsah
Ostrava 28.8.2017 MSK podporuje sportovní aktivity. Handicapovaný sportovec roku 2016 MSK Markéta Sidková - lukostřelba. Foto: Josef Zajíc

Neznámí útočníci vhodili Romku do řeky

Sedmáctiletou Romku v neděli krátce před setměním napadli a poté vhodili do řeky v Krnově dva dosud neznámí útočníci. Zraněná je nyní na pozorování ve zdejší nemocnici. Policie případ vyšetřuje jako podezření z rasového útoku.

Ostrava 28.8.2017 MSK podporuje sportovní aktivity. Handicapovaný sportovec roku 2016 MSK Markéta Sidková - lukostřelba. Foto: Josef Zajíc
Neznámí útočníci vhodili Romku do řeky

Bezdůvodné napadení se podle tvrzení Jany S. odehrálo v neděli krátce před 16. hodinou. Podle ní šlo o skinheady. "Řekli mi - drž hubu, nebo snad chceš hodit do řeky?" vypověděla policistům do protokolu. Pak jí měl každý ze skinheadů chytit za ruce a shodit ze svahu k řece, kde se těsně před vodou zabrzdila a způsobila si pádem na kámen oděrku na čele.

"Pachatelé k ní pak údajně seběhli, opět ji uchopili z každé strany za ruce a shodili ji přímo do proudu řeky. Pak z místa činu utekli," uvedla v pondělí mluvčí bruntálské policie Lucie Krašteničová.

Napadená Romka podle svého tvrzení trpí závratěmi, a proto bude do úterka v nemocnici na pozorování. Podle lékařů však kromě oděrky žádné objektivní zranění asi nemá. "K osobám útočníků uvádí, že šlo zřejmě o skinheady ve věku kolem dvaceti let s piercingem," dodala mluvčí.

Policie shání svědky útoku

Matka zraněné řekla, že dívka byla napadena při návratu z návštěvy kamarádky. "Byli jsme se na ni podívat v nemocnici a připadala nám jakoby v šoku. Neřekla mi ani ahoj, jenom se na mne divně usmívala," řekla Právu matka dívky.

Policejní mluvčí Krašteničová dodala, že policie v současné době hledá svědky události. "Případ vyšetřujeme jako podezření z trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci ve druhém odstavci, tedy jako rasově motivovaný útok," řekla mluvčí.

Útoky skinheadů nejsou ojedinělé

Útoky přívrženců hnutí skinheads nejsou v Krnově ojedinělé. Poslední případ policie řešila letos v květnu, kdy skupina maskovaných mladíků z Opavy na okraji města napadla tři Romy, kteří se učili na polní cestě řídit automobil. Policie z útoku, při němž byla dvacetiletá žena a její šestnáctiletý známý lehce zraněni, obvinila sedm lidí.

Nejzávažnější útok v Krnově policie vyšetřovala v roce 1998, kdy skupina skinheadů vhodila do bytu romské rodiny zápalnou láhev a způsobila tak 48leté ženě a jejímu příteli těžké popáleniny. Jednoho mladíka soud poslal za útok na dva roky do vězení, jeho dva kamarády zprostil obžaloby pro nedostatek důkazů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků