Hlavní obsah
 

Nemocnice v Ostravě otevřela traumatologickou ambulanci, kde se střílelo

Fakultní nemocnice Ostrava ve čtvrtek otevřela ordinaci i čekárnu traumatologické ambulance v budově polikliniky, kde v úterý dvaačtyřicetiletý střelec zabil šest lidí a tři pacienty zranil. Stav nejvážněji zraněné ženy je stále kritický. Další dva zranění muži jsou mimo ohrožení života.

 
Nemocnice v Ostravě otevřela traumatologickou ambulanci, kde se střílelo

Na místě tragédie střelbu a krveprolití nic nepřipomíná. „Kondolenční knihu máme dole u vstupu. Před budovou polikliniky jsou pietní místa, kam lidé přicházejí zapalovat svíčky,” uvedla mluvčí nemocnice Petra Petlachová.

V péči lékařů stále zůstávají tři zranění pacienti. Dva muži jsou mimo ohrožení života. V kritickém stavu zůstává žena, kterou útočník střelil do hlavy. Ve středu nemocnice oznámila, že se její zdravotní stav zhoršil. „Na této zhoršené úrovni zůstává,” uvedla mluvčí.

Muž z Opavska zahájil palbu z nelegálně držené zbraně bez varování na poliklinice nemocnice v čekárně traumatologické ambulance v úterý po 07:00. Střílel čekající pacienty z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku.

Pak budovu opustil a asi o tři hodiny později spáchal v Dehylově na Opavsku sebevraždu. Policie ve vyšetřování pokračuje, kriminalisté se například snaží zjistit vrahův motiv.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků