Hlavní obsah
 

Nelegální linka chrlila milióny cigaret denně, skončila ve šrotu

Likvidace první v Čechách odhalené linky na nelegální výrobu cigaret začala ve středu v Rakovníku. Linka byla odhalena už před osmi lety v roce 2004. Tehdy skupina Čechů najala pracovníky z Bulharska, aby v tajně sestavené fabričce v Dubé na Českolipsku vyráběli cigarety.

 
Nelegální linka chrlila milióny cigaret denně, skončila ve šrotu

Několik měsíců jejich činnost sledovali kriminalisté a zajišťovali důkazy. Pak byli pachatelé zatčeni a nedávno také odsouzeni. Tři z nich dostali podmíněné tresty, jediný vyfasoval sedm let vězení, ale uprchnul.

Teprve nyní po vynesení pravomocných rozsudků je možné zlikvidovat stroje a vše, co výrobci používali. V Rakovníku proto ze strojů, které mohly produkovat až osm miliónů cigaret denně, vznikla hromada šrotu.

Likvidace nelegální linky na výrobu cigaret v Rakovníku

Foto: Matěj Říha, ČTK

První z řady nelegálních linek

„Tento stroj byl na svou dobu velmi kvalitní, jeho výkon byl asi na 60 procentech dnešních strojů,“ řekl Právu na místě odborník na nelegální trh s cigaretami.

Podle Jiřího Bartáka z celní správy přišel stát na daních kvůli nelegální výrobě a prodeji řádově o několik desítek miliónů korun. „Od roku 2004, kdy byla odhalena tato první nelegální výrobna na našem území, jsme do dnešní doby odhalili dalších 15 nelegálních linek,“ řekl Barták.

Linka byla odhalena už před osmi lety v roce 2004.

Foto: Matěj Říha, ČTK

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků