Hlavní obsah

Nejvyšší soud zrušil dva rozsudky za vraždu

Nejvyšší soud zrušil rozsudky nad dvěma ze tří pachatelů brutální vraždy Tiborem Zemanem a Jiřím Salavcem. Dovolání třetího z odsouzených, Pavla Feirfeila, soud odmítl. Právo o tom v pondělí informoval mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig, podle něhož královéhradecký krajský soud bude muset případ znovu projednat a rozhodnout.

Nejvyšší soud zrušil dva rozsudky za vraždu

„O důvodech tohoto rozhodnutí zatím nebudeme sdělovat žádné údaje, protože ještě nebylo doručeno účastníkům sporu,“ řekl Knötig.

Zeman si měl podle rozsudku Krajského soudu v Hradci Králové a Vrchního soudu v Praze odpykat 20 a Salavec 14 let vězení za brutální vraždu svého věřitele Jiřího Munzara a jeho přítelkyně Ivany D. Té se obávali jako nepohodlné svědkyně. Munzar prý Zemana a Salavce vydíral, žádal po nich vysoké úroky za půjčené peníze.

Oba muži se rozhodli, že dotěrného věřitele odklidí. Jeho popravu si objednali u recidivisty Pavla Feierfeila, kterému pak vyplatili 32 tisíc korun. K obci Litič na Trutnovsku Munzara předloni vylákal Salavec, pistoli obstaral Zeman. S Munzarem však přijela i jeho přítelkyně. Tu po popravě Munzara naložili do auta a odvezli ji na jiné místo, kde ji údajně Zeman zastřelil, aby nemluvila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků