Hlavní obsah
Auto, které policisté pronásledovali na D4. Foto: Policie ČR

Řidič na D4 ujížděl policii až 250 km/h, u pumpy havaroval

Dálnici D4 na Příbramsku uzavřela v pátek ráno nehoda auta, které pronásledovala policie. Řidič ujížděl vysokou rychlostí až 250 kilometrů za hodinu, na 27. kilometru ve směru na Prahu nedaleko čerpací stanice Shell havaroval. Utrpěl lehká zranění a byl převezen do nemocnice.

Auto, které policisté pronásledovali na D4. Foto: Policie ČR
Řidič na D4 ujížděl policii až 250 km/h, u pumpy havaroval

Hlídka auto zastavovala po 03:00 v ulici Československé armády v Příbrami. Motorista výzvu k zastavení nejdříve vyslyšel, když ale policista vystupoval ze služebního vozu, rozhodl se ujet.

"Na Evropské ulici nezvládl řízení a dostal smyk, přesto pokračoval v jízdě dál až na Skalku, kde odbočil na dálnici D4 ve směru na Prahu. Při pronásledování měli policisté na tachometru rychlost přes 200 kilometrů za hodinu, přesto jim řidič neustále ujížděl a nereagoval na výzvy k zastavení," uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Policisté ujíždějícího řidiče ihned po nehodě zadrželi. "Použili donucovací prostředky, jako jsou hmaty, chvaty a hrozba namířenou střelnou zbraní," řekla mluvčí policie Michaela Richterová.

Místo nehoda na D4

Foto: Policie ČR

Zraněný 31letý řidič byl převezen do motolské nemocnice. "Ujížděl rychlostí přes 250 kilometrů v hodině. Odmítl se podrobit zkoušce na drogy, řidič má platný zákaz řízení motorových vozidel," dodala mluvčí.

Původní informace hovořily o tom, že v místě havaroval kamion, policie ale tuto informaci nepotvrdila. "Žádná nehoda kamionu se dnes ráno na dálnici D4 nestala," uvedla Richterová.

Provoz v místě byl obnoven po 7:00 hodině.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků