Hlavní obsah
Kurýři v domě s pečovatelskou službou Foto: Jaroslav Blažek

Nehoda Chantal Poullainové míří k soudu

Herečka Chantal Poullainová může kvůli své červencové nehodě, při níž dva lidé utrpěli zranění, skončit před soudem. Okresní státní zastupitelství v Olomouci na ni v pondělí podalo žalobu pro ublížení na zdraví, za něž hrozí až pětileté vězení. Zamítlo tak žádost advokáta herečky o podmíněné zastavení trestního stíhání.

Kurýři v domě s pečovatelskou službou Foto: Jaroslav Blažek
Nehoda Chantal Poullainové míří k soudu

"Formální podmínky pro podmíněné zastavení trestního stíhání dané zákonem sice splněny byly, ale domníváme se, že s ohledem na všechny okolnosti dopravní nehody by tento postup nebyl adekvátní," řekl státní zástupce Jiří Jančík.

Podle něj velkou roli v rozhodováni sehrál zejména následek nehody, při níž byly v Olomouci těžce zraněny dvě osoby a způsob jízdy. "O podmíněném zastavení trestního stíhání nebo mimosoudním narovnání však může rozhodnout i soud, aniž by nařídil hlavní líčení," uvedl Jančík.

Nakonec se dohodli

Chantal Poullainová se již s oběma poškozenými dohodla na odškodnění. Jeho výše, s níž souhlasili třiadvacetiletá Radka Stratilová a o rok mladší Jakub Kolín ze Šumperku, však není známa.

"K dohodě jsme dospěli. Dostaneme určitý dar, ale jeho výši říkat nebudu. Tím pro nás celá věc končí, dál ať rozhodne soud," řekl dnes ČTK poškozený Jakub Kolín, který je stále v pracovní neschopnosti. "Lékaři léčbu odhadují asi na rok a půl, teď mám za sebou pět měsíců," dodal mladý muž.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků