Hlavní obsah
Dům, do něhož narazil kamión, je zatím provizorně ohrazen. Foto: Bedřich Novotný

Náraz kamiónu do domu v Přerově způsobil škodu za čtyři milióny

Na bezmála čtyři milióny korun byla zatím vyčíslena škoda vzniklá v pondělí při nárazu kamiónu do domu na rohu Kramářovy a Čechovy ulice v Přerově. Odvoz sutin a oprava objektu bude moci začít až po vyjádření statika. Doprava v lokalitě je omezena.

Dům, do něhož narazil kamión, je zatím provizorně ohrazen. Foto: Bedřich Novotný
Náraz kamiónu do domu v Přerově způsobil škodu za čtyři milióny

Dům, v jehož přízemí byla prodejna obuvi, je z konce 19. století. „Statik od nás dostal podklady a zpracuje návrhy dalšího postupu. Pak nařídíme vlastníkovi, aby provedl nutné zabezpečovací práce,“ řekl Právu v úterý šéf stavebního úřadu přerovského magistrátu Jiří Just.

Zhruba polovina domu je staticky narušena, strop mezi prvním a druhým podlažím se zřítil. Nárazem se zbortila i velká část štítové zdi. Objekt je nyní ohrazen tak, aby neohrožoval bezpečnost kolemjdoucích. „Majitel, s nímž jsme hovořili, má zájem jej opravit. Přistoupit však k tomu bude možné až po jeho zajištění před zřícením a odstranění sutin,“ dodal Just.

Evakuováno bylo 87 lidí

Hasiči, kterým přijeli na pomoc i vojáci, zasahovali na místě až do pondělního večera. Práce ukončili na základě rozhodnutí stavebního úřadu. „Místo jsme pak předali majiteli,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Nehoda se stala v pondělí po poledni. Devětačtyřicetiletý řidič, který jel ve směru od vlakového nádraží, z dosud neznámých příčin vjel do protisměru. „Následně kamión vyjel mimo komunikaci, kde čelně narazil do budovy. V tu dobu zde byla pouze prodavačka, která stačila utéct do zadní části prodejny, díky čemuž neutrpěla žádné zranění,“ řekla Právu přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Škoda je téměř čtyři milióny korun.

Foto: Bedřich Novotný

Po nárazu vozu do objektu vznikl požár. Hasiči se přitom obávali výbuchu plynu z přeražené přípojky před domem a poničených rozvodů v objektu. Proto evakuovali z okolí 87 lidí. Nebezpečí ale bylo díky rychlému zásahu pracovníků plynárenské firmy zažehnáno.

Řidič byl těžce popálen

Bližší okolnosti nehody policie šetří. Bylo přitom zahájeno trestní řízení pro přečin obecné ohrožení z nedbalosti. „Dechová zkouška u řidiče, vzhledem k jeho zranění nebyla provedena, byl nařízen odběr krve,“ poznamenala Urbánková s tím, že havarované vozidlo prozkoumají znalci.

Výslech řidiče, který utrpěl těžká zranění, zatím nebyl možný kvůli jeho zdravotnímu stavu. Vrtulník jej přepravil s popáleninami na dolních končetinách a zádech do popáleninového centra v Ostravě.

„Škoda dosáhla téměř čtyř miliónů korun. Škoda na zboží v prodejně obuvi dosud vyčíslena nebyla,“ konstatovala Urbánková. Motoristé ve městě musejí ještě několik dnů počítat v okolí místa nehody s komplikacemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků