Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Namol opilý řidič kamiónu do druhého dne nevystřízlivěl, nadýchal 1,5 promile

Přes 1,5 promile alkoholu nadýchal v úterý řidič kamiónu, kterého na dálnici D1 nedaleko Ostravy zastavila hlídka policie. Policisté sebrali sedmatřicetiletému cizinci řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Šofér byl policistům povědomý, neboť jej kontrolovali už den předtím, kdy při kontrole na odpočívadle nadýchal tři promile.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Namol opilý řidič kamiónu do druhého dne nevystřízlivěl, nadýchal 1,5 promile

„Zajel na jednom z dálničních odpočívadel mimo silnici až do rozměklé hlíny. Vozidlo bylo v té době odstavené, nicméně v jeho těsné blízkosti se pohyboval muž. Z důvodu podezření, že je pod vlivem alkoholických nápojů a vzhledem k faktu, že nebylo možné vyloučit, že se nejedná o řidiče, provedli u něj policisté orientační dechovou zkoušku. Výsledek byl pozitivní, přes tři promile alkoholu v dechu,“ popsala pondělní kontrolu policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Když druhý den uviděla hlídka povědomý kamión na silnici, rozhodla se řidiče znovu zkontrolovat. „V katastru obce Bravantice zaregistrovali před 5. hodinou kamión s návěsem jedoucí směrem na Brno. Po zastavení vozidla vyzvali řidiče k dechové zkoušce. Přístroj vykázal pozitivní hodnotu, přes 1,5 promile alkoholu v dechu,“ sdělila s tím, že muž je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Případ policie šetří ve zkráceném přípravném řízení. Šoférovi nyní hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků