Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: jap, Novinky

Nahý Australan skočil z Karlova mostu do Vltavy, policistům chtěl uplavat

Šestadvacetiletý Australan v sobotu po půlnoci skočil nahý z Karlova mostu do Vltavy, kde se 20 minut snažil uplavat policistům, strážníkům a hasičům. Po vytažení z vody byl předán do péče zdravotníků, kterým chtěl ze sanitky také utéct.

Ilustrační foto Foto: jap, Novinky
Nahý Australan skočil z Karlova mostu do Vltavy, policistům chtěl uplavat

Před skokem zřejmě někomu vytrhl z ruky mobilní telefon. Ukázalo se, že muž byl pod vlivem omamných psychotropních látek, v současné době je na detoxu, řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Policisté oznámení o události přijali v 00:11. „Dotyčný měl někomu vytrhnout mobil z ruky a skočit s ním zcela nahý do řeky,” uvedl mluvčí. Se záchranáři odmítal muž spolupracovat, v akci byly tři až čtyři čluny. V sanitce pak podle mluvčího musely být proti muži použity donucovací prostředky.

„Muž je stále na detoxu příslušného zdravotnického zařízení, zatím není ve stavu, že by s ním bylo možné provést příslušné úkony, zjistit, o co se jednalo, zda bylo jednání protiprávní,” doplnil.

Policie v současné době posuzuje případ jako podezření z trestného činu krádeže, musí ale ještě zjistit řadu okolností. „Byl tam s kamarády, i ty se snažíme zjistit, prověřit,” uzavřel Hulan. Mobilní telefon policisté nenašli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků