Hlavní obsah
Ve Vápovicích požár zničil střechu domu. Foto: HZS Kraje Vysočina

Na Vysočině hořely dva domy

Dva domy hořely na Vysočině v noci na neděli. Nejprve ve Vápovicích na Jihlavsku a poté v Želivi na Pelhřimovsku. V obou případech oheň zničil střechy budov. Dva lidé skončili v rukou záchranářů.

Ve Vápovicích požár zničil střechu domu. Foto: HZS Kraje Vysočina
Na Vysočině hořely dva domy

Do Vápovic na Jihlavsku vyjížděli hasiči v neděli sedm minut po jedné hodině. Operační středisko vzhledem k rozsahu vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu.

„V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla střecha domu v plamenech. Z domu hasiči vyvedli dvě osoby, které předali do péče zdravotníků,“ uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová. Pomocí několika vodních proudů dostali oheň za čtyřicet minut pod kontrolu, do čtyř hodin ale ještě dohašovali ohniska.

K požáru střechy rodinného domu v Želivi na Pelhřimovsku vyslalo operační středisko hasiče tři minuty po třetí hodině. O hodinu později už měli hasiči situaci pod kontrolou, až do páté hodiny ale ještě rozebírali ohněm zasaženou střechu a likvidovali skrytá ohniska.

„Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Plameny za sebou zanechaly škodu v předběžné výši 600 tisíc korun,“ dodala mluvčí. Příčinu obou událostí musí zjistit následné šetření.

Ve Vápovicích požár zničil střechu domu

Foto: HZS Kraje Vysočina

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků