Hlavní obsah
Nehoda na přejezdu u Kunovic Foto: Milan Vojtek, Právo

Na Uherskohradišťsku vykolejil vlak po srážce s traktorem

Na přejezdu v Kunovicích na Uherskohradišťsku se v pátek odpoledne srazil spěšný vlak s traktorem. Vlak po nehodě vykolejil. Při nehodě se zranil vlakvedoucí a čtyři cestující. Vyšetřovatelé vyčíslili škodu na celkem 450 000 korun.

Nehoda na přejezdu u Kunovic Foto: Milan Vojtek, Právo
Na Uherskohradišťsku vykolejil vlak po srážce s traktorem

Nehoda se stala krátce po 13. hodině. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že přejezd je zabezpečen pouze výstražnými kříži. „Vlak jel z Brna do Starého Města. Podle informací, které jsme obdrželi od provozovatele v rámci prvotního hlášení, spěšný vlak vykolejil,“ sdělil mluvčí.

„Škoda na vlaku byla vyčíslena na 400 000 korun a na trati na 50 000 korun. Provoz na trati je přerušen, drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti této mimořádné události,“ doplnil Drápal.

Nehoda na přejezdu u Kunovic

Foto: Milan Vojtek, Právo

Mluvčí policie Petr Jaroš uvedl, že při nehodě utrpěli zranění čtyři cestující a vlakvedoucí. „Traktor s přívěsem, malou prázdnou cisternou, vjel na železniční přejezd v momentě, kdy tudy projížděl i vlak. Ve vlaku jelo zhruba 40 lidí,“ sdělil mluvčí.

„Tři zranění byli odvezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Řidič traktoru zraněn nebyl, vlak narazil do zadní části cisterny,“ uvedl mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Hasiči po nehodě rozváželi některé cestující na nádraží. Vrácení vozů zpět na koleje by měli zajistit přivolaní drážní hasiči.

Provoz na trati mezi Uherským Hradištěm a Veselím nad Moravou na Hodonínsku je kvůli nehodě přerušen. Společnost Arriva vlaky, která na trati zajišťuje veřejnou dopravu, na svých webových stránkách uvedla, že v úseku nasadila náhradní autobusy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků