Hlavní obsah
Technoparty většina lidí opustila. Foto: Policie ČR

Policie: Na Technoparty je hodně Němců, nelegální zřejmě není

Policie o víkendu monitoruje technoparty u Hlaváčkovy Lhoty na Benešovsku. Více než polovina účastníků technoparty už odjela. Na místě zůstává asi 800 lidí, zhruba čtvrtina jsou cizinci, především z Německa a Rakouska. Ještě dopoledne policisté evidovali na technoparty kolem 2000 lidí, řekla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Technoparty většina lidí opustila. Foto: Policie ČR
Policie: Na Technoparty je hodně Němců, nelegální zřejmě není

„Do současné chvíle policisté nemuseli řešit žádné závažné narušení veřejného pořádku,” řekla Nováková. Policie podle ní pravidelně komunikuje s pořadateli akce, s majiteli pozemků i místní starostkou. Z noci eviduje pět stížností na rušení nočního klidu. Kdy má technoparty skončit Nováková zatím neví. Akce se koná na soukromém pozemku se souhlasem vlastníka, nedá se proto podle policie považovat za nelegální.

Technoparty se zabývají také hygienici. Vládními opatřeními jsou zakázány hromadné akce nad 1000 osob v jednom sektoru. Pokud je akce rozdělena na jednotlivé sektory, může se jí zúčastnit až 5000 lidí, řekla mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.

Technoparty začala podle Novákové v pátek večer. Policisté usměrňovali provoz na příjezdových cestách a zaměřili se především na důslednou kontrolu lidí a vozidel přijíždějících na technoparty. „Důsledné kontroly budou policisté provádět i u odjíždějících účastníků jak na přítomnost alkoholu v dechu, tak na návykové látky,” dodala Nováková.

„Samozřejmě tady parkují všude v obci a okolí, je tady zvýšený provoz, místním lidem se nelíbí hluk a pohyb všech těch lidí, kteří nejsou jen na soukromém pozemku, kde je samotná akce, ale jsou i všude kolem,“ potvrdila Právu starostka obce Ješetice, kam Hlaváčkova Lhota patří, Lenka Sladkovská.

Nad místem létá i policejní vrtulník, který vše monitoruje z výšky, k dispozici má policie i dron.

Akce se koná na louce za obcí na soukromém pozemku. „Pronajali si to od místního majitele pozemku,“ řekla starostka Sladkovská.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků