Hlavní obsah
K Liberci na technoparty se sjíždějí lidé nejen z Německa nebo Polska, ale i z Nizozemska, Rakouska či Francie. Foto: Radek Petrášek, ČTK

Na technoparty do Liberce dorazilo už sedm tisíc lidí, další přijíždějí

Návštěvníků na technoparty Czarotek Free Party u Liberce je asi 7000 a další lidé přijíždějí. Převažují účastníci z Česka, zhruba 40 procent je cizinců. Přijíždějí vyznavači techna nejen z Německa nebo Polska, ale i z Nizozemska, Rakouska či Francie. Závažné delikty zatím policisté řešit nemuseli, přibývá ale stížností na hluk z okolí, policisté jich přijali více než 120, uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

K Liberci na technoparty se sjíždějí lidé nejen z Německa nebo Polska, ale i z Nizozemska, Rakouska či Francie. Foto: Radek Petrášek, ČTK
Na technoparty do Liberce dorazilo už sedm tisíc lidí, další přijíždějí

„Stížnosti paradoxně nejsou z Krásné Studánky, ale máme stížnosti i z Bedřichova a z Jablonecka," řekla Suchánková. Na Facebooku si na hluk z technoparty stěžují i obyvatelé Chrastavy nebo Nového Města pod Smrkem. Vzhledem k tomu, že se akce odehrává na soukromém pozemku, není podle Suchánkové náprava jednoduchá. „Samozřejmě komunikujeme s vlastníkem pozemku, ale i s organizátory a snažíme se sjednat nápravu,“ dodala.

Na technoparty Czarotek Free Party nedaleko Liberce se sjelo podle odhadů policie přes 7000 lidí.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Policisté se zaměřují hlavně na kontroly aut a lidí, odhalili už několik řidičů pod vlivem drog či alkoholu.

Majitel pozemku s akcí podle policie souhlasí. Policisté v souvislosti s technoparty snížili rychlost na přilehlé silnici I/13 na 50 kilometrů v hodině. „K tomuto dočasnému opatření přistoupili kvůli bezpečnosti jak pěších, kteří se pohybují po komunikaci, tak i projíždějících vozidel," řekla Suchánková.

Technoparty je v oblasti mezi Libercem, Mníškem a Stráží nad Nisou nedaleko hlavní silnice 13 vedoucí do Frýdlantu. Policie podle Suchánkové řeší zejména dopravní obslužnost na této komunikace při najíždění účastníků na pronajaté pozemky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků